Aký je to pocit pracovať v Apple?

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, aké je to pracovať v najväčšej technologickej firme na svete? Akú ponúka atmosféru, kolegov, prostredie či zamestanecké výhody? Na čo si naopak zamestnanci sťažovali? Nesmieme zabudnúť ani na jeden z najdôležitejších údajov, a to platové ohodnotenie. Všetko sa dozviete v článku.

The Apple logo is displayed at the Apple Store on Fifth Avenue in New York City.

Zdroj: cheatsheet.com

Od plného úväzku po bridádnikov

Jeden z bývalých brigádnikov pracujúcich v Apple opísoval svoju skúsenosť ako najlepšiu priležitosť v živote. Vypichol, že práca nikdy nebola práca, pretože miloval čo robil. Všetci manažéri boli skvelí a nikdy nemal pocit, že sa nad neho povyšovali. Ako to bolo s platom?

Bývali brigádnik si pochvaľoval výhody a plat, ktoré boli podľa jeho slov úžasné pre prácu na čiastočný úväzok. Presnú sumu neuvideol. Ak sa pozrieme na portál s pracovnými ponukami glassdor.com, zistíte, že táto pozícia ponúka 20 dolárov na hodinu. 

Oproti priemernej mzde v USA, ktorá je 10,86 dolárov, to je takmer 2-násobok. Okrem vychvaľovania prostredia, zamestnancov a benefitov však prišlo aj na jednu negatívnu stránku. Tou bol nedostatok parkovacích miest, čo nie je veľkým prekvapením pre tak veľkú spoločnosť.

Práca na prvom mieste

Anonymná osoba sa o svoje skúsenosti v Apple podelila prostredníctvom platformy Quora. Táto reakcia je o niečo viac zameraná na realitu a negatívnejšie stránky. Podľa jeho slov sú zamestnanci v Apple 30 a 40-ročný chytrí ľudia, ktorí sa nepovyšujú nad ostatných.”

Nie sú to žiadny flákači, práve naopak. Keď je potreba vykonať viac práce, ostávajú aj celú noc a neriešia svoj súkromný život. Všetci tam predpokladajú, že akonáhle pracujete na plný úväzok, máte na to právo. Vďaka tomu tam nikto nemá veĺké ego a zlé vzťahy na pracovisku.”

Každý chce najlepší výsledok a nikto neodvedie prácu na 70 %. Zamestnanci nemajú problém pracovať dlhé hodiny len aby sa to podarilo. Vždy sú k vám ostatný nápomocný, pretože všetci ťahajú za jeden povraz. Jeden deň môžete potrebovať pomôcť vy a druhý zasa oni.

Všade je dôraz na mlčanlivosť ohľadom projektoch, na ktorých zamestnanci pracujú. Pracujem na projektoch, o ktorých nemôžem svojmu manažmentu povedať, len niečo z mála a to sa nesmú pýtať ani na detaily.”

Zdroj: macworld.com

 

Poklad do životopisu

Apple je obrovská spoločnosť. Vašou úlohou je pracovať v skupinách a je to takmer ako startup. Až na to, že každé dva dni vygenerujú približne miliardu dolárov. Môžete sa cítiť nedostatočne ohodnotený kvôli vysokej pracovnej záťaži, ale zároveň netrpíte nudou.

Neočakávajte žiadnú prácu z domu. Firemná kultúra dbá na to, aby všetci boli tvárou v tvár prítomný každý deň. V kancelárii ste stále, pokiaľ nie ste chorý alebo mŕtvy. Práca na diaľku je niečo, o čom sa vo firme veľmi často hovorí, že nie je a nikdy nebude súčasťou kultúry.

Každý na svete pozná Apple, a myslím tým každého na každom rohu a ľudia sú v úžase, keď zistia, kde pracujete. Takmer každá iná práca upadá v porovnaní s konverzáciou o práci v Apple. Je to markantné meno, ktoré mať uvedené v životopise stojí za všetkú námahu.”

Práca v Apple však nie je len o tom, čo všetko musíte urobiť. Ale aj o predstavení nových produktov, na ktorých ste roky pracovali. Prečítajte si o novinkách, ktoré nám Apple predstaví už túto jeseň!

Pracovné benefity

Apple poskytuje zamestnancom jedny z najlepších možných odmien a výhod. Zamestnanci dostávajú ročne 25-percentnú zľavu na iPod, iPad alebo počítač od Apple, ako aj 50-percentnú zľavu na softvér od Apple. Existujú aj rôzne zľavy pre priateľov a rodinných príslušníkov.

Čo sa týka voľna, noví zamestnanci dostávajú 12 dní plateného voľna, ktoré sa zvyšuje s dĺžkou zamestnania. Ženy si môžu zobrať 4 týždne plateného voľna pred pôrodom a ďalších 14 týždňov platenej dovolenky po pôrode. Partnerkám, ktoré nerodili, poskytujú 6 týždňov plateného voľna.

Two Apple engineers work on iPhone components in a lab

zdroj: apple.com

Aké platové podmienky ponúka Apple?

Priemerný odhadovaný ročný plat, vrátane základu a bonusu je 143 362 $ alebo 68 $ za hodinu, zatiaľ čo odhadovaný priemerný plat je 159 682 $ alebo 76 $ za hodinu. Najlepšie platená práca je riaditeľ inžinierstva s 301 000 $ ročne a najnižšou je obchodný partner s 35 000 $ ročne.

Záver

Tak čo, dávate po tomto článku výpoveď v aktuálnej práci a sťahujete sa do Ameriky? Pamätajte, že nič nie je nemožné a dosiahnete všetko, čo si zaumienite. Otázkou je, či to stojí za všetkú tu odmakanú prácu. Ak sa preto nadchnete, veľa štastia. 

Obaly, puzdrá či kryty? Máme všetko, presvedčte sa o tom na vlastnej koži!×

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie